пятница, 28 октября 2011 г.

Пособие по сооружению солнечных коллекторов для горячей воды своими руками.

Регина Дрексель, Ростом Гамисония, 2010
Скачать
           В данном руководстве представлена недорогая, но высокоэффективная модель солнечного коллектора, разработанная WECF и ее партнерами, которая работает круглогодично, даже в суровые зимы, без  потребности в электричестве.
В данной брошюре вы найдете указания о том, как построить и установить данный солнечный коллектор у себя дома из доступных на местном рынке материалов.

четверг, 27 октября 2011 г.

За німецькими ноу-хау воду гріють сонячним колектором, який збирають з підручних матеріалів.

Українські селяни з трьох областей вчаться заощаджувати на комунальних послугах за допомогою енергії сонця. За німецькими ноу-хау воду гріють сонячним колектором, який збирають з підручних матеріалів.

Громади з п’яти сіл в Одеській, Волинській та Вінницькій областей вчаться заощаджувати за допомогою сонця. Вони беруть учать у міжнародному проекті «Включи сонце – живи комфортно».  Європейська мережа «Жінки Європи за спільне майбутнє» разом з українськими екологами за сприяння ЄС та за підтримки німецької компанії «SolarPartnerSud» навчають жителів цих сіл утеплювати будинки та самостійно робити сонячні колектори для нагрівання води, адже здебільшого в цих регіонах або немає газової мережі, або вугілля завести проблематично, чи не має у людей чим платити за електроенергію. Про централізоване постачання гарячої води в селах годі й мріяти.

Заощадливе сонце

Тож кілька громад вже відвідали тренінги німецьких експертів з альтернативної енергетики, які роз’яснюють всі секрети збирання сонячних колекторів у себе на подвір’ї. Спеціалісти проконсультували селян, як розрахувати правильно місце для встановлення колектору, на який його колір пофарбувати, яке скло взяти для монтування колектору в домашніх умовах, як проводити перевірку, того, чи система працює ефективно. «Ми хочемо навчити селян знизити споживання палива у себе у господарстві та навчити їх заощаджувати», - прокоментував Deutsche Welle експерт Національного екологічного центру Дмитро Хмара.

Змонтувати установку власними руками - завдання тренінгуЗмонтувати установку власними руками - завдання тренінгу За його словами, люди залишилися задоволені майстер-класом від німець фахівців з альтернативної енергетики. Адже з подорожчанням газу та підвищенням цін на електроенергію використання сонця для нагрівання води стає дедалі вигіднішим. Один сонячний колектор може зекономити до 30 відсотків сімейного бюджету та частково покрити витрати за комунальними платежами. «Гаряча вода цілодобово! Хіба це не мрія? Особливо для жінки, яка проводить більшу частину свого часу на кухні. Поки для нас це розкіш», - бідкається Тетяна Іщенко з Татарбунарського району в Одеській області. Там люди вже власноруч пробують зібрати сонячний колектор. У кожного, хто зголосився взяти участь у проекті має до зими бути змонтований цей водонагрівальний пристрій.
Подвійна вигода

Фахівці пояснюють, що геліоколектор взимку може нагрівати воду до температури 40 й більше градусів за Цельсієм. Влітку така сонячна батарея може нагріти воду до температури кипіння. Тож сучасні сонячні колектори можна частково інтегрувати у систему опалення приватного будинку і економити на вугіллі чи електроенергії. Якщо власноруч зібрати сонячний колектор з підручних матеріалів проблематично - можна його і купити. В середньому він обійдеться у 4-5 тисяч гривень.

Втім все залежить від країни виробника: європейські моделі сонячних колекторів дорожчі – до десяти тисяч доларів, китайські аналоги набагато дешевші, втім в якості, кажуть фахівці, майже не поступаються  європейським, адже в Китаї сонячна енергетика надзвичайно розвинена, пояснює президент Української асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії Віталій Давій. За його словами, потенціал енергії сонця в Україні  навіть більший, а ніж в Європі. «За правильного використанні енергії сонця  можна навіть відмовитися від зовнішніх енергетичних ресурсів», - наголошує Давій.

Аби встановити вдома сонячний колектор не потрібно ніяких дозвільних документів, втім якщо це багатоповерховий будинок, то мешканцям буде трохи проблематично відімкнутися від централізованого постачання гарячої води. Адже українські закони в сфері використання альтернативної енергетики досі не надто відпрацьовані на практиці.
Досвідом встановлення самостійно змонтованого сонячного колектора сільські громади, які беруть участь у проекті «Включи сонце – живи комфортно»  будуть ділитися з жителями сусідніх сіл та всіма охочими. За такої системи в Україні планується побудувати до 300 геліоколекторів.
 Материалы dw-world.de/

пятница, 7 октября 2011 г.

Рада ввела "зеленые" тарифы на производство электроэнергии из биогаза

Парламент внес изменения в закон "Об электроэнергетике", расширив существующий перечень альтернативных источников энергии. Документ предусматривает, что величина "зеленого" тарифа для электроэнергии, производимой из биогаза, полученного при сжигании или брожении биомассы растительного или животного происхождения, устанавливается путем умножения розничного тарифа на электроэнергию для потребителей второго класса напряжения по состоянию на январь 2009 года на коэффициент 2,3.

За принятие в целом законопроекта №8028 проголосовало 349 депутатов при минимально необходимых 226. Парламент внес изменения в закон "Об электроэнергетике", расширив существующий перечень альтернативных источников энергии.
Документ предусматривает, что величина "зеленого" тарифа для электроэнергии, производимой из биогаза, полученного при сжигании или брожении биомассы растительного или животного происхождения, устанавливается путем умножения розничного тарифа на электроэнергию для потребителей второго класса напряжения по состоянию на январь 2009 года на коэффициент 2,3.
Величина "зеленого" тарифа для электроэнергии, производимой из биогаза, полученного из мусорных свалок или из шламов канализационных стоков, устанавливается путем умножения розничного тарифа на электроэнергию для потребителей второго класса напряжения по состоянию на январь 2009 года на коэффициент 2,5.
Согласно пояснительной записке, введение этих тарифов будет способствовать строительству биогазовых комплексов, мини-теплоэлектроцентралей на мусорных свалках и очистных сооружениях, и, соответственно, решению экологических проблем.
Кроме того, Рада уточнила понятие "биомасса", определив ее как биологически активное вещество растительного или животного происхождения, которое является источником получения энергии.
Парламент также разрешил устанавливать "зеленые" тарифы субъектам хозяйствования, которые производят электроэнергию на установках, использующих одновременно альтернативные (но не менее 50%) и частично традиционные источники энергии.
При этом действие "зеленого" тарифа распространяется лишь на тот объем электроэнергии, которая производится из альтернативных источников энергии.

Как сообщало агентство, в данное время НКРЭ устанавливает "зеленые" тарифы на электроэнергию, производимую из энергии ветра, биомассы, солнечной энергии, а также на малых гидроэлектростанциях (мощностью до 10 МВт).По материалам: Українські Новини